Krantenkoppen

Nieuwe oldtimerclub Rammelkasn in café Bie Kasse boven de doopvont: “Een hechte vriendengroep vormen”

Café Bie Kasse op de Plaats in Ledegem is een vereniging rijker. Enkele autoliefhebbers hielden er de oldtimerclub Rammelkasn boven de doopvont. “Elke autoliefhebber is meer dan welkom, het maakt niet uit of je met een Geitje of een Cadillac rijdt. We willen vooral een hechte vriendengroep van autoliefhebbers vormen.”

Ronny Reniers en zijn vrouw Mieke Joye uit Moorsele organiseren al een zevental jaar een oldtimertweedaagse. Het evenement brengt ieder jaar een mooie groep autoliefhebbers samen. Zo ook deze zomer. “We gaan voor de organisatie van ons evenement telkens op zoek naar een locatie waar we kunnen ontbijten of ‘s middags een middagmaal kunnen verorberen. Deze zomer kwamen we zo in Bie Kasse terecht waar we de dag startten met een gezellig ontbijt”, vertelt Ronny enthousiast.

Eerste plannen

Uitbaatster Hilde Wysselinck had onmiddellijk een goed gevoel bij de organisatoren en toonde al snel interesse in hetgeen ze doen. “Verenigingen zijn hier meer dan welkom en zelf heb ik eigenlijk ook wel interesse in oude wagens”, aldus Hilde. Tussen pot en pint werden vrij snel de eerste plannen voor het oprichten van een oldtimerclub gesmeed.”

“Ik denk dat we mogen zeggen dat we al goed gestart zijn. We tellen toch al een dertigtal leden met een hart voor mooie auto’s. Het maakt voor ons niets uit welke auto je hebt. Heb je een ‘Geitje’ of een Cadillac, iedereen is even welkom. We willen hier vooral een hechte vriendengroep smeden en mensen samenbrengen die een hart hebben voor mooie wagens”, aldus Patrick Cornelissens, een van de dragende krachten binnen de oldtimerclub Rammelkasn. “Het leek ons ook wel leuk om in onze naam te verwijzen naar het café waar we ons onderkomen vinden.”

Nieuwe evenementen

Onlangs kwamen de leden samen in Bie Kasse voor een kennismakingsmoment. Bij een hapje en een drankje konden geïnteresseerden bij de bestuursleden terecht met hun vragen. Zij lichtten ook al een tipje van de sluier over wat ze allemaal van plan zijn. De tweedaagse die Ronny en Mieke nu al verschillende keren organiseerden blijft ook in 2024 bestaan. De organisatie ervan zal dan in handen zijn van de nieuwe oldtimerclub. Daarnaast heeft het bestuur van de club plannen voor verschillende nieuwe evenementen.

“We willen enkele ritten organiseren en ook een meeting in de buurt van het café staat op de planning. We gaan niets forceren en de data voor die evenementen moeten we nog bepalen. We willen niet in het vaarwater komen van andere oldtimerverenigingen”, zegt Patrick.De voorbije jaren kwamen er al verschillende oldtimerverenigingen bij. Andere autoliefhebbers kochten dan weer een oldtimer aan. “Tijdens de coronacrisis hebben heel veel mensen geïnvesteerd in oudere wagens. Daardoor zijn we ook overtuigd dat onze vereniging een succes kan worden”, aldus Patrick.

Refuse to Sink

Een ander nieuw evenement staat op zondag 2 juni 2024 gepland. Dan wijkt de nieuwe Ledegemse oldtimerclub even uit naar Rumbeke voor een organisatie ten voordele van het goede doel. “Het is de bedoeling dat we op en rond de site van Kids Kingdom in Rumbeke een meeting organiseren. Ondertussen zullen de bezoekers ook kunnen genieten van een barbecue. Kinderen zullen zich in het binnenspeeldorp kunnen uitleven”, licht Patrick nu al een tipje van de sluier.

Het evenement wordt georganiseerd ten voordele van de vzw Refuse to Sink, een vereniging die zich inzet in de strijd tegen de ziekte van Duchenne. Wie interesse heeft om lid te worden van de vereniging kan contact opnemen met Ronny Reniers, Patrick Cornelissens of in café Bie Kasse zelf.

“Op 26 december zullen we ook op de kerstmarkt in Ledegem staan om onze vereniging extra in de kijker te zetten. Op de kerstmarkt zullen we braadworsten verkopen. De opbrengst ervan gaat naar de werking van deze nieuwe club, die hopelijk mag uitgroeien tot een vaste waarde binnen de wereld van de oldtimers.”

The post Nieuwe oldtimerclub Rammelkasn in café Bie Kasse boven de doopvont: “Een hechte vriendengroep vormen” is provided by KW.be.

Meer krantenkoppen in België

Britse vrouw leeft al jaren in erbarmelijke omstandigheden: “Het huis was bedekt met een dikke, zwarte schimmel. Ik kon amper ademen”
Gazet van Antwerpen
Gazet van Antwerpen

Britse vrouw leeft al jaren in erbarmelijke omstandigheden: “Het huis was bedekt met een dikke, zwarte schimmel. Ik kon amper ademen”

Een gepensioneerde Britse vrouw die anoniem wenst te blijven en door de BBC ‘Mary’ wordt genoemd, woont al jaren in een zwaar beschimmelde bungalow. Een goede vriendin van de vrouw in kwestie kwam er pas onlangs achter dat ze in zo’n extreme situatie verkeert. Nadat ze een resem foto’s op sociale media deelde, hebben de inwoners van het dorpje Swindon

Lees meer »
Uitspraken van Udo over waterlek tijdens optreden schieten in verkeerde keelgat: “Van een oud-leerling verwacht je meer dankbaarheid”
Het Nieuwsblad
Het Nieuwsblad

Uitspraken van Udo over waterlek tijdens optreden schieten in verkeerde keelgat: “Van een oud-leerling verwacht je meer dankbaarheid”

Er zit een haar in de boter tussen zanger Udo en zijn oude basisschooltje in Nossegem. Aanleiding is een optreden afgelopen weekend waarbij duidelijk werd dat er in het turnzaaltje water binnensijpelt. De directie is er niet over te spreken dat Udo zich nogal in verregaande terminologie uitsprak over het lek. “Er wordt van een mug een olifant gemaakt.”

Lees meer »
Geen internet? Dan moeten operatoren u straks vergoeden: “Hoe langer de storing duurt, hoe sterker dat bedrag omhoog gaat”
Het Laatste Nieuws
Het Laatste Nieuws

Geen internet? Dan moeten operatoren u straks vergoeden: “Hoe langer de storing duurt, hoe sterker dat bedrag omhoog gaat”

Telecomoperatoren moeten u volgend jaar automatisch compenseren bij een langdurige onderbreking. Per dag dat u geen gebruik kan maken van internet of telefonie moet de aanbieder u een deel van het abonnementsgeld in mindering brengen. Vanaf wanneer heeft u recht op compensatie? Hoeveel moet de provider u dan minimaal? En wat als ik dat onvoldoende vind? Hieronder de nieuwe regeling

Lees meer »
Russische minister spreekt dreigende taal: “Moskou is klaar voor een conflict met de NAVO”
Het Laatste Nieuws
Het Laatste Nieuws

Russische minister spreekt dreigende taal: “Moskou is klaar voor een conflict met de NAVO”

Een rechtstreeks conflict tussen Rusland en de NAVO valt niet uit te sluiten. Dat beweert de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov (63) in een interview met de Russische krant ‘Izvestia’. Volgens Rjabkov zijn goede relaties tussen Rusland en de NAVO zo goed als “onmogelijk”. “Als de westerse landen denken dat we hen nodig hebben, dan vergissen ze zich”,

Lees meer »
Geen complexe scans meer tijdens de kantooruren en dus plannen ziekenhuizen hun scans voortaan op duurste momenten
Het Laatste Nieuws
Het Laatste Nieuws

Geen complexe scans meer tijdens de kantooruren en dus plannen ziekenhuizen hun scans voortaan op duurste momenten

Vanaf 1 januari mogen radiologen geen supplement meer aanrekenen voor CT- en MRI-scans, maar dat verbod geldt enkel tijdens de kantooruren. Gevolg: het aantal medische foto’s tijdens nachten en weekenden wordt uitgebreid. En dat heeft nog andere (financiële) gevolgen voor de patiënt, zo blijkt uit interne communicatie van drie Vlaamse ziekenhuizen die onze redactie kon inkijken.

Lees meer »
Kim Huybrechts wint nagelbijter tegen Schindler en stoot als derde Belg door naar tweede ronde Players Championship Finals
Het Laatste Nieuws
Het Laatste Nieuws

Kim Huybrechts wint nagelbijter tegen Schindler en stoot als derde Belg door naar tweede ronde Players Championship Finals

De Players Championship Finals, zeg maar de generale WK-repetitie in het darts, is dit weekend voor Dimitri Van den Bergh en co een ultieme kans om hun vorm te testen. Drie van de vier Belgen bereikten vrijdag de tweede ronde. Kim Huybrechts haalde het na een nagelbijter van Martin Schindler, terwijl ‘Dancing Dimi’ afrekende met Jim Williams. Mario Vandenbogaerde klopte

Lees meer »