Krantenkoppen

Juliaan Claerhoutkring heeft 17de jaarboek Leiesprokkels klaar: “Zelfs leger doet beroep op ons”

Aan liefst de 17de editie is heemkring Juliaan Claerhout toe met het jaarboek Leiesprokkels. Zoals de mensen gewoon zijn ook nu weer boordevol boeiende feiten en onderwerpen. De kring bloeit als nooit voorheen. “We kunnen inderdaad vlot medewerkers werven”, zegt voorzitster Monique Claerhout.

Met Leiesprokkels levert de Juliaan Claerhoutkring een naslagwerk dat voor en door mensen van Groot-Wielsbeke samengesteld wordt en dat te lezen is op een toegankelijke manier. “Er is een grote diversiteit aan onderwerpen, voor elk wat wils. Ouderen, maar zeker ook de middengeneratie en jongeren die iets meer wensen te weten over hun eigen achtergrond of feitjes uit de lokale geschiedenis kunnen we dit werk ten zeerste aanbevelen”, zegt voorzitter Monique Claerhout. “Als geschenkboek is dit zeker een aanrader!”

“Bij ons krijgt ook de jongere generatie kansen”

“In onze boeken leer je veel over het recente en ook het oude leven dat zich afspeelde in onze gemeente of regio. Het geheel wordt luchtig doorspekt met mooi fotomateriaal, telkens voorzien van beknopt commentaar. De meeste exemplaren zijn nog in voorraad en kan je via [email protected] bestellen. Op onze website www.juliaanclaerhoutkring.be vind je allerhande nuttige informatie over onze werking en krijg je gratis toegang tot een aantal brochures, onze bidprentjes/rouwbrievenverzameling en data met interessante lijsten.”

Onontgonnen gebied

Mensen die de Leiesprokkels aanschaffen, komen voor de helft uit eigen gemeente, de andere helft bestaat uit oud-inwoners die uitgeweken zijn naar andere regio’s.

Veel oud-Wielsbekenaren blijven geïnteresseerd in hun eigen geschiedenis. “Spijtig genoeg ondervinden we dat nog veel Wielsbeekse inwoners geen weet hebben van deze prachtige naslagwerken en ook weinig kennis bezitten over de lokale geschiedenis. Onze heemkring is al actief vanaf 1981, en we hopen dat er voldoende interesse blijft bestaan om deze boeiende werking verder te zetten. Er is nog altijd onontgonnen gebied, maar door archiefwerking, onderzoek en aanwending van recentste ontdekkingsmethoden komen regelmatig nieuwe zaken (al dan niet letterlijk) aan de oppervlakte”, verklaart Monique.

In de jongste Leiesprokkels leidde dat tot volgende items: Lode Beck ter gedachtenis; Denkend aan Geert Eeckhout; Kapitein Commandant Vincke; Oorlogsdagsboek: mei 1940; Oorlogsnotities (deel 4 en 5); Een leerboek over Sint-Baafs-Vijve; De kerk van Wielsbeke 400 jaar geleden; De tragische dood van Josijne Goemaer; Speuren naar sporen; De wereld waarvoor men vreest; Wist-je-datjes over André Demedts; André Demedts, hoofd BRT omroep West-Vlaanderen; Provinciale Heemdag: land van Demedts; Uit de Gazette van Wielsbeke WO I; De patatten van Jan Vokaert, boerenleven 1880-1915; Police reglement gemeente Sint-Baefs-Vyfve 1836; De tijd van toen (Bavikhoofsestraat); Herinneringen aan Bisschop Petrus De Brabandere; Kasteel Ten Broucke wordt Hernieuwenburg; Het jonge leven van Kathleen Vanlerberghe; Op de bank bij Dilia en Luus; Senteboas herdenkt Hubert Pauwels; Een vondelinge in Ooigem; Eerbetoon voor Maria Lauwers; Desmet Engineering; Investeringen aan de waterweg.

“De inspiratie voor de items komt vanuit alle richtingen tot bij ons. Omgekeerd verzorgen we dan weer onze eigen PR heel goed”, gaat Monique verder. “Om nieuwe mensen te werven die mee kunnen werken aan onze publicaties bijvoorbeeld of voor de uitbouw van onze vereniging spreken we gewoon de mensen aan waarvan we denken dat ze iets voor ons kunnen betekenen.”

Verjonging

“En dat werpt vruchten af. Met een recente aangroei van enkele bestuursleden krijgt ook de jongere generatie kansen. Verjonging betekent vernieuwing, ruimere interesse, andere ideeën, het stimuleert ook de werking met hedendaagse middelen zoals Facebook en andere digitale kanalen. We zijn een toegankelijke werkgroep vrijwilligers, onafhankelijk van politieke of specifieke overtuigingen.”

“Dankzij de gemeente beschikken we bovendien ook over een eigen archief- en werklokaal en dat heeft al zijn nut bewezen. Onlangs klopte het leger nog bij ons aan om stafkaarten te toetsen”, besluit Monique Claerhout. (FM)

Voorintekenen op het jaarboek Leiesprokkels kan tot 10 december en kost 25 euro. Alle nodige info daartoe vind je op www.juliaanclaerhoutkring.be.

The post Juliaan Claerhoutkring heeft 17de jaarboek Leiesprokkels klaar: “Zelfs leger doet beroep op ons” is provided by KW.be.

Meer krantenkoppen in België

L’Envie heeft ‘De beste wijnkaart van België!’ volgens Gault&Millau: “Werk van vele jaren”
Krant van West-Vlaanderen
Krant van West-Vlaanderen

L’Envie heeft ‘De beste wijnkaart van België!’ volgens Gault&Millau: “Werk van vele jaren”

‘De beste wijnkaart van België!’ De nieuwe Gault&Millau werd deze week gepubliceerd en daarin vielen heel wat streekgenoten in de prijzen. Ook het Zwevegemse l’Envie kon rekenen op een niet onaardige score. Meer nog: ze kregen meteen ook het label van beste wijnkaart van het land. “We gaan nu wel niet naast onze schoenen beginnen lopen maar nog steeds keihard

Lees meer »
Pommelien Thijs verpulvert MIA’s-record, hoe speelt ze dat klaar? “Zo’n fenomeen staat eens in 20 jaar op”
Het Laatste Nieuws
Het Laatste Nieuws

Pommelien Thijs verpulvert MIA’s-record, hoe speelt ze dat klaar? “Zo’n fenomeen staat eens in 20 jaar op”

Het record is aan diggelen. Pommelien Thijs (22) schudt als Nederlandstalige artieste met negen nominaties voorgoed de kaarten bij de MIA’s, en haar album ‘Per Ongeluk’ werd afgelopen jaar het meest gestreamd op Spotify. De popprinses kroonde zich zo tot koningin én veegde daarmee in één klap het laatste beetje ‘linkse’ stof van de MIA’s weg. Maar wat maakt dat

Lees meer »
LIVE FIORENTINA-GENK (21u). Vrancken: “Deze week veel met spelers gepraat”
Het Laatste Nieuws
Het Laatste Nieuws

LIVE FIORENTINA-GENK (21u). Vrancken: “Deze week veel met spelers gepraat”

Na de opdoffer van afgelopen weekend tegen Standard, trekt Genk naar Firenze voor de voorlaatste groepswedstrijd in de Conference League. Tegenstander is Fiorentina, de leider in groep F. Genk deelt voorlopig de tweede plaats met het Hongaarse Ferencvaros. Het treffen in Italië is cruciaal voor Europese overwintering. Volg alles live in onderstaande liveblog.

Lees meer »
Koninginnenrit van Renewi Tour vertrekt vanuit Menen
Krant van West-Vlaanderen
Krant van West-Vlaanderen

Koninginnenrit van Renewi Tour vertrekt vanuit Menen

De Renewi Tour, de enige UCI WorldTour-rittenkoers in België en Nederland, verwelkomt volgend jaar voor het eerst Menen als gaststad. Op zondag 1 september is Menen de startplaats van de koninginnenrit, die traditioneel eindigt op de Vesten in Geraardsbergen. Dat bevestigt organisator Golazo woensdag.
The post Koninginnenrit van Renewi Tour vertrekt vanuit Menen appeared first on KW.be.

Lees meer »
Ellen maakt zangdebuut in kerstsingle van De Verhulstjes: “Ik zak door de grond van schaamte van mijn stem”
Het Laatste Nieuws
Het Laatste Nieuws

Ellen maakt zangdebuut in kerstsingle van De Verhulstjes: “Ik zak door de grond van schaamte van mijn stem”

Met hun allereerste kerstsingle verklaren De Verhulstjes het ‘Jingle Bells’-seizoen voor geopend. Een ideetje van vrouw des huizes Ellen Callebout (46), die steeds vaker op het voorplan treedt. “Dit had ik vijf seizoenen geleden nóóit gedaan”, vertelt ze. Heeft ze haar plek in de schijnwerpers gevonden en gaat ze straks met alle aandacht lopen? “Vroeger glipte ik al eens weg

Lees meer »
Topgevel van nieuwbouw valt op dak van naastgelegen woning in Beernem
Krant van West-Vlaanderen
Krant van West-Vlaanderen

Topgevel van nieuwbouw valt op dak van naastgelegen woning in Beernem

Dinsdagmiddag werd de brandweer opgeroepen om een stabiliteitscontrole te doen van een woning in de Lattenklieverstraat in Sint-Joris, bij Beernem. Maandagavond kwam daar de gevel van een nieuwbouw op het dak van de naastgelegen woning terecht.
The post Topgevel van nieuwbouw valt op dak van naastgelegen woning in Beernem appeared first on KW.be.

Lees meer »
Mo how zeg
Krant van West-Vlaanderen
Krant van West-Vlaanderen

Mo how zeg

‘Ze kan haar West-Vlaamse accent – ze woont in Harelbeke – niet helemaal wegstoppen.’ Mo how zeg. De allereerste kritiek op Melissa Depraetere als verse Vooruit-voorzitter kon tellen. Je hoort blijkbaar een beetje dat ze niet uit Antwerpen komt…
The post Mo how zeg appeared first on KW.be.

Lees meer »
Pips Pillino verhuist vrijdag naar nieuwe locatie in de Jan Mahieustraat: “Uitgegroeid tot trendy straat met hippe zaken”
Krant van West-Vlaanderen
Krant van West-Vlaanderen

Pips Pillino verhuist vrijdag naar nieuwe locatie in de Jan Mahieustraat: “Uitgegroeid tot trendy straat met hippe zaken”

De Jan Mahieustraat heeft het afgelopen jaar een serieuze upgrade gekregen. Wat lang een verbindingstraat was tussen de Ooststraat en het De Coninckplein is een trendy winkelstraat geworden met brede wandelpaden, groenelementen en hippe shoppingzaken.
The post Pips Pillino verhuist vrijdag naar nieuwe locatie in de Jan Mahieustraat: “Uitgegroeid tot trendy straat met hippe zaken” appeared first on KW.be.

Lees meer »

Hoe herstellen we het vertrouwen in de politiek?

Het vertrouwen in de politiek is helemaal zoek, zo bleek uit het opinieonderzoek De Stemming van De Standaard. Veel Vlamingen geven aan dat politici geen idee hebben van wat belangrijk is voor de burgers, laat staan dat ze erin zouden slagen om die zaken om te zetten in beleid. En toch zijn het de mensen met de macht, die in

Lees meer »